polici

Gjendet një person i pajetë në mal

Gjendet një person i pajetë në mal Një person është gjetur pa shenja jete në mal në fshatin Symizë të Maliqit. Mësohet se viktima ka shkuar për të prerë dru, ndërsa dyshohet se ka ndërruar jetë si pasojë e një infarkti pasi nuk janë konstatuar shenja dhune në trup. Viktima ndodhet në morgun e spitalit …

Capture 267 599x450 1

Analiza/25 vite nga sulmet e NATO-s mbi Beograd, cilat ishin shënjestrat e Aleancës dhe faktorët që ndikuan në kapitullimin e Serbisë

KOSOVË- Ditën e sotme shënohen 25 vite nga fillimi i sulmeve ajrore të NATO-s kundër objektivave ushtarake e policore të Serbisë dhe Malit të Zi. Sulmet kishin filluar në orën 19:45, kur aeroplanët e NATO-s lëshuan bombat e para kundër pozicioneve strategjike të ushtrisë së ish Jugosllavisë, siç quheshin dy republikat e ish- federatës jugosllave, …

it

E rëndë, shqiptarët habitin edhe Italianët/ E lidhën me kabllo elektrike në fyt, katër shqiptarë rrëmbejnë dhe tort/urojnë bashkëatdhetarin e tyre (EMRAT)

ITALI- Një 33-vjeçar shqiptar ka kaluar 16 orë makthi, pasi u rrëmbye dhe tort/urua nga katër bashkëatdhetarë të tij në Bolonja të Italisë Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth një vit më parë më 18 gusht, ku 4 autorët e rrëmbyen të riun nënë kërcënimin e armës dhe e tort/uruan me një kabllo elektrike të …

22.55 STUDIME QEPEN PERDORENI EDHE KUNDER PAGJUMESISE.jpg

Ky është vendi ku qepa kushton më shtrenjtë se mishi

Rreth 13 dollarë për një kg qepë. Ky është çmimi stratosferik i këtij produkti në Filipine kohët e fundit. Qepa kushton aktualisht më shumë se mishi në vendin aziatik dhe është kthyer në luks për shumë konsumatorë. Rizalda Maunes, pronarja e një picerie në qytetin Cebu, thotë për BBC se më parë blinte 3-4 kg …

gjerman

Goli më i shpejtë në histori, Iu deshën vetëm 7 sekonda që Gjermania të realizon gol ndaj Francës. realizon – Video

FRANCE – Franca dhe Gjermania kanë startuar një miqësore luksi mes tyre, në kuadër të përgatitjeve për Euro 2024. Edhe pse në letër janë “gjelat” ato që futen si favorit, panzerat befasojnë ende pa filluar mire ndeshja. Gjermanët nisin topin e parë dhe menjëherë në aksion, vetëm për 7 sekonda shënojnë një supergol me anë …

agjerim

Agjërimi është zekati i trupit

Në një hadith të transmetuar nga Ebu Hurejreja i nderuar (radijallahu anh), i Dërguari Fisnik i Allahut (paqja qoftë mbi Të) ka thënë: “Çdo gjë ka zekatin e saj. Dhe zekati i trupit është agjërimi. Agjërimi është gjysma e durimit.” Si fjalë, zekat do të thotë: pastërti, shtim, që diçka të jetë e begatë. Duke …