Arsneali ia mori nga ‘duart’ Milanit yllin e Real Madrid

Arsneali ia mori nga ‘duart’ Milanit yllin e Real Madrid

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtyypur mbi (Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Arsneali ia mori nga ‘duart’ Milanit yllin e Real Madrid.Arsenali mbetet ende destinacioni më i mundshëm për mesfushorin e Real Madridit Dani Ceballos pavarësisht interesit të raportuar nga Milan.

Kuqezinjtë ishin shumë të lidhur me një lëvizje për Ceballos verën e kaluar, por ai përfundoi të bashkohej me Arsenalin me një hua sezonale, dhe tani Topçinjtë kuptohet se janë të etur për ta bërë marrëveshjen të qëndrueshmeTelegrafi raportoi gjatë fundjavës edhe pse Milani janë përsëri të interesuar për idenë e nënshkrimit të Ceballos dhe kanë formuluar ofertën e tyre të huasë pasi ndjekja e Arsenalit është vonuar për shkak të daljes së Raul Sanllehi.

Sipas Calciomercato, hipoteza më konkrete për Spanjollin mbetet një qëndrim në Londër me Arsenalin.Mikel Arteta nuk ka ndërmend të humbasë 24-vjeçarin dhe pothuajse gjithmonë e ka pasur atë në formacionin startues që nga ardhja, një shfaqje besimi e vlerësuar nga lojtari.Bosi i Topçinjve po e shtyn bordin që të mbyllë një marrëveshje të përhershme me Real Madridin, por Milani ende mund të shpresojë tani për tani.