Arsenali kompleton transferimin e dy lojtarëve

Arsenali kompleton transferimin e dy lojtarëve

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtyypur mbi (Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Arsenali kompleton transferimin e dy lojtarëve.Arsenali ka kompletuar transferimin e dy lojtarëve.Arsenal ka arritur marrëveshje për transferimin e Pablo Mari dhe Cedric Soares.Lajmi është bërë i ditur nga Arsenal përmes një komunikate të lëshuar në faqen zyrtare të klubit.

Kemi arritur marrëveshje për transferim të përhershëm të Pablo Mari dhe Cedric Soares”, thuhet në njoftim.“Të dy lojtarët i janë bashkuar skuadrës fillimisht në huazim në janar, dhe pas paraqitjeve impresionuese gjatë këtyre tetë muajve, të gjitha palët kanë arritur marrëveshje për transferim të përhershëm”.

Pablo kalon te Arsenal nga Flamengo, ndërsa Cedric nga Southampton.