Ancelotti e ndan mendjen, i merr sulmuesin PSG

Ancelotti e ndan mendjen, i merr sulmuesin PSG

Ancelotti e ndan mendjen, i merr sulmuesin PSG

PSG huazoi në merkaton e verës sulmuesin Moise Kean nga skuadra e Evertonit. Sulmuesi italian zgjodhi të kalonte në Francë që të luante më shumë minuta.Zgjedhja ishte e goditur, pasi në dy ndeshjet e fundit ka shënuar 4 gola. Trajneri i Evertonit, Carlo Ancelotti, ka folur në lidhje me formën e lojtarit. “Nuk kam folur me Moise Kean, por e kam parë që ka shënuar 4 gola në dy ndeshjet e fundit.

“Kjo është e mirë për të, PSG dhe për ne. E huazuam, pasi donim që të kishte më shumë minuta në këmbë. Ai po tregon cilësitë e tij dhe do të kthehet sezonin e ri”.

FOTO