Allegri e do këtë lojtar te Interi

Allegri e do këtë lojtar te Interi

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtyypur mbi (Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Allegri e do këtë lojtar te Interi.Allegri e do Mandzukicin te Interi.Massimiliano Allegri është favorit për të marrë drejtimin e Interit në rast të largimit të Antonio Conte.Ndërsa raportohet se ish-trajneri i Juventusit dëshiron ta sjellë sulmuesin kroat, Mario Mandzukic, me të cilin ka punuar te Zonja e Vjetër.

Të martën, Conte do të zhvillojë bisedime me drejtorët e Nerazzurrëve dhe presidentin Steven Zhang, ndërsa gjasat janë të mëdha që t’i ndajnë rrugët.Nëse kjo ndodh, atëherë Allegri është kandidati potencial për t’u bërë trajner i Interit.Diçka e ngjashme kishte ndodhur edhe në vitin 2014 te Juve, kur Giuseppe Marotta e kishte angazhuar trajner të Bianconerëve menjëherë pas largimit të Contes.

Sipas gazetës La Repubblica, strategu italian tashmë është duke e menduar strategjinë te klubi i ri dhe Mandzukic bën pjesë në listën e transferimeve.Sulmuesi kroat do të ishte zëvendësues i Romelu Lukakut te zikaltrit, ndërsa ai është lojtar i lirë pas ndërprerjes së kontratës me klubin nga Katari, Al-Duhail.