Alarmante situata në SHBA, mbi 48 mijë raste të reja me Covid në 24 orë

Alarmante situata në SHBA, mbi 48 mijë raste të reja me Covid në 24 orë

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtyypur mbi (Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Vijon të jetë serioze situata e pandemisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Autoritetet njoftuan se në 24 orët e fundit, janë infektuar 48,693 persona me koronavirus.

Sipas të dhënave të publikuara nga Universiteti Johns Hopkins, në 24 orët e fundit në SHBA kanë ndërruar jetë edhe 1108 persona të prekur me Covid-19, për një total prej 175.363 vik timash.

SHBA janë në krye të listës si më të prekurat nga kjo pandemi, me 5,622,540 persona të infektuar deri tani.

Pandemia ka goditur ekonominë e vendit, duke rritur ndjeshëm numrin e papunësisë dhe duke thelluar edhe më problemet ekonomike dhe sociale.