27 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

27 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

IKSHPK ka konfirmuar 27 raste të reja me Covid-19 në Kosovë nga 172 mostra të testuara.

Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Vushtrrisë 14 raste (sipas vendbanimit: 5 raste Ceceli, 4 raste Vushtrri, 4 raste Mihaliq dhe 1 rast Bajskë), komuna e Podujevës 5 raste (sipas vendbanimit: 3 raste Podujevë dhe 2 raste Dobërdol ), komuna e Fushë Kosovës 5 raste (sipas vendbanimit: 5 raste Bresje) dhe komuna e Mitrovicës 3 raste (sipas vendbanimit: 2 raste Vërbnicë dhe 1 rast Shipol).

Sot është dita e parë e lehtësimit të masave të vëna nga Qeveria në detyrë e Kosovës.

Ndërkohë asnjë person nuk është shëruar. /Express/

NJËZET E SHTATË RASTE ME COVID-19!Sot më 01 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me …

Gepostet von Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës am Montag, 1. Juni 2020