Connect with us

Tragjedi në Brazil, dy pilotë humbin jetën gjatë Moto1000 GP, momenti i përplasjes fatale

Lajmi Fundit

Tragjedi në Brazil, dy pilotë humbin jetën gjatë Moto1000 GP, momenti i përplasjes fatale

Një tragjedi e pabesueshme ka ndodhur në kampionatin e garave me makina në Brazil mes dy pilotëve që kanë humbur jetën pas një përplasjeje në pistë.

Në aksident u përfshinë 42-vjeçari Andre Verissimo Cardoso dhe 38-vjeçarin Erico Verissimo da Ros dhe ngjarja ndodhi gjatë raundit të parë të gares GP 1000.

I pari humbi kontrollin e makinës së tij në një qoshe dhe rrëshqiti duke e gjetur veten të ekspozuar në mes të pistës me mjetet e tjera që i dalin përballë.

Të gjithë drejtuesit e mjeteve ia dolën ta shmangnin, përveç të dytit, që përplaset dhunshëm ndaj tij. Sigurisht, gara u ndërpre menjëherë dhe të dy drejtuesit u dërguan me urgjencë në spital. Mirëpo, me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor, pas një kohe ata humbën jetën.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

To Top