Connect with us

Thirrja e babait të 23-vjeçarit që u vra në Itali për sjelljen e trupit në Shqipëri, ndërhyn ministri Balla, përgatiten procedurat për…

Lajmi Fundit

Thirrja e babait të 23-vjeçarit që u vra në Itali për sjelljen e trupit në Shqipëri, ndërhyn ministri Balla, përgatiten procedurat për…

Ministria e Brendshme e Shqipërisë ka ndërhyrë pas thirrjes të babait të 23-vjeçarit, Klajdi Bitrit, për të sjellë trupin e pajetë të të birit në Shqipëri.

Sipas News 24, bëhet me dije se ministri Taulant Balla ka kontaktuar të atin e Klajdi Bitrit, dhe më pas është mundësuar nxjerrja e menjëhershme e pasaportës së tij për të udhëtuar drejt shteti fqinj.

Gjithashtu mësohet se është bërë e mundur edhe gjetja e një agjensie funerale e cila do të sjellë trupin e të riut nga Italia. Sakaq, shpenzimet do të mbulohen nga Bashkia e Lushnjes.

Bitri mbeti viktimë dy ditë më parë pas një sherri në Itali, pas një sulmi nga një algjerian, teksa po përpiqej të shpëtonte mikun e tij italian.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

Most Popular

Recent News

To Top