Connect with us

Arti në zi! Humb jetën kitaristi dhe kompozitori i grupit të njohur (Emri)

Lajmi Fundit

Arti në zi! Humb jetën kitaristi dhe kompozitori i grupit të njohur (Emri)

Robbie Robertson, kitaristi dhe kompozitori i grupit kanadezo-amerikan The Band, ka vdekur në moshën 80-vjeçare.

Lajmin e bëri të ditur përmes një deklarate menaxheri i tij. Ai tha se artisti vdiq të mërkurën i rrethuar nga familja e tij pas një sëmundjeje të gjatë.

Band ishin me influencë të madhe në fund të viteve 1960 dhe gjithashtu subjektet e The Last Waltz, një film i Martin Scorsese i vitit 1978 për koncertin e tyre të lamtumirës.

Robertson shkroi disa nga këngët e tyre më të njohura, duke përfshirë The Weight dhe The Night They Drove Old Dixie Down.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

Most Popular

Recent News

To Top