Connect with us

I bënë atentat në Greqi, ja lidhja e 51-vjeçarit me Aleksandër Sadikajt që u vra me shpërthim të telekomanduar në Tiranë

Lajmi Fundit

I bënë atentat në Greqi, ja lidhja e 51-vjeçarit me Aleksandër Sadikajt që u vra me shpërthim të telekomanduar në Tiranë

Biznesmeni Andrea Kalemi alias Adriatik Kalemi, po lufton me jetën në spitalin e Janinës pas një atentati të organizuar ndaj tij në ishullin Paxos, teksa pushonte me familjen.

Ngjarja ka ndodhur në limanin e Lakkas, në ishullin Paxos. Pushuesit kanë dëgjuar disa të shtëna dhe kanë shkuar në vendngjarje ku gjetën të plagosur biznesmenin 51 vjeçar.

Ai është transportuar drejt urgjencës për ndihëm e parë e më pas drejt Igumenicës për mjekim të specializuar.

Për shkak të gjendjes mjaft të rëndë shëndetësore, Kalemi është transportuar më pas në Janinë.

Policia greke dyshon se bëhet fjalë për një atentat për larje hesapesh dhe dyshon se atentatori është një shqiptar i ardhur nga Italia.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

Most Popular

Recent News

To Top