Connect with us

Tragjedi në Mesdhe, përmbytet anija plot me emigrantë, raportohet për 41 të vdekur

Lajmi Fundit

Tragjedi në Mesdhe, përmbytet anija plot me emigrantë, raportohet për 41 të vdekur

Të pakën 41 emigrantë raportohet se kanë humbur jetë pasi anija ku udhëtonin u përmbyt në ishullin italian Lampedusa.

Varka ishte nisur nga Sfax në Tunizi, u përmbys ndërsa lundronte në ngushticën e Siçilisë.

Sipas ANSA, 4 persona, tre burra dhe një grua, i mbijetuan tragjedisë pasi u shpëtuan nga një mjeti lundrues.

4 të mbijetuarit, me origjinë nga Bregu i Fildishtë dhe Guinea Konakry, u dërguan në Lampedusa.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

Most Popular

Recent News

To Top