Connect with us

Përplasen dy autobusë në Çeki, raportohet për një viktimë dhe dhjetëra të plagosur

Lajmi Fundit

Përplasen dy autobusë në Çeki, raportohet për një viktimë dhe dhjetëra të plagosur

Një shofer autobusi humbi jetën dhe rreth 50 persona u plagosën në një aksident që u përfshin dy autobusë në një autostradë në Republikën Çeke.

“Njëri nga drejtuesit e mjetit ka humbur jetën menjëherë. Dhjetëra pasagjerë u plagosën në të dy autobusët ”, shkruan policia në një postim në Twitter.

Mediat e huaja shkruajnë se aksidenti ka ndodhur rreth orës 16:00 të hënën në afërsi të Brno, në një autostradë që lidh qytetin çek me kryeqytetin sllovak Bratislava.

Njëzet e gjashtë ambulanca dhe tre helikopterë u vendosën për të trajtuar të plagosurit, thanë punonjësit e shpëtimit.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

Most Popular

Recent News

To Top