Connect with us

Ahmetaj në arrati, BKH zbarkon te banesat e grave të ish-zv.Kryeministrit. Në filtër edhe biznesmenë

Lajmi Fundit

Ahmetaj në arrati, BKH zbarkon te banesat e grave të ish-zv.Kryeministrit. Në filtër edhe biznesmenë

Në kuadër të hetimeve për dosjen “Ahmetaj” prokurorë të Prokurorisë së Posaccme SPAK po vijojnë kontrollet, në banesat e personave të dyshuar në këtë aferë.

Mësohet se kontrollet po ushtrohen në banesën e bashkëjetueses së Ahmetajt, Erjola Hoxha, e cila është dhe banesë e tij, përderisa jeton aty.

Agjentë të BKH-së kanë “zbarkuar” gjithashtu edhe në banesën e babait të partneres së Arben Ahmetajt, Erjola Hoxha, në Lalëz.

Pak kohë më parë do të vihej nën sekuestro vila e ish-bashkëshortes së tij në zonën turistike, Palasë dhe në Hamallaj, kjo e fundit në pronësi të bashkëjetueses së tij.

Po ashtu, mësohet se kontrolle po ushtrohen edhe në banesat e disa biznesmenëve të dyshuar si të përfshirë në afera korruptive me Arben Ahmetajn.

Kontrollet po bëhën nga Byroja Kombëtare e Hetimit, ndërsa pritet që të këtë të martë të ketë deklaratë zyrtare nga SPAK në lidhje me hetimet e deritanishme të ccështjes së incineratorëvem, ku do të sqarojnë si akuzat ashtu edhe personat e përfshirë në këto hetime.

Kontrollet e mëparshme

Më 9 mars, Byroja Kombëtare e Hetimit ka kryer kontrolle në shtëpinë e ish- gruas dhe partneres aktuale të Ahmetajt.

Kontrolli i parë është ushtruar në një vilë në zonën e Hamallajt, në vilën e partneres së tij, ku janë sekuestruar 30 mijë euro dhe një sërë dokumentesh që lidhen me këtë vilë.

Ndërkohë në shtëpinë e ish-bashkëshortes, rezultoi se nuk janë gjetur para, por se janë marrë disa dokumente që vlerësohen të rëndësishme për hetimet.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

Most Popular

Recent News

To Top