Connect with us

Alarm në Greqi! Shtëpi dhe makina të djegura, çfarë po ndodh në Atika

Lajmi Fundit

Alarm në Greqi! Shtëpi dhe makina të djegura, çfarë po ndodh në Atika

Në Greqi është dhënë sot alarmi për zjarret, pasi dhjetra hektarë tokë, shtëpi dhe makina janë përfshirë nga flakët në Kouvara, Lagonisi dhe Saronida, ndërsa në zonë po fryjnë erëra të forta duke vështirësuar punën e zjarrfikësve.

Sipas informacioneve të fundit, zjarrfikësit po kërkojnë ndihmë, pasi situata po bëhet gjithnjë e më e vështirë.

Ndërkohë banorëve u është kërkuar që të largohen drejt Athinës. Njëkohësisht, Policia ka njoftuar për ndërprerje të qarkullimit të mjeteve, pas zjarrit të rënë në Kouvara të Atikës.

Ministria e mbrojtjes në Greqi ka urdhëruar gjithashtu, që helikopterët të fillojnë shuarjen e zjarreve nga ajri.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

Most Popular

Recent News

To Top