Connect with us

VIDEO/ Prangoset 36 vjeçari, u kap te “Ura e Kardhiqit” duke transportuar 5 emigrantë

Lajmi Fundit

VIDEO/ Prangoset 36 vjeçari, u kap te “Ura e Kardhiqit” duke transportuar 5 emigrantë

DVP Gjirokastër/Vijojnë goditjet e njëpasnjëshme ndaj veprimtarisë kriminale të dhënies ndihmë shtetasve të huaj, kundrejt pagesës, për kalim të paligjshëm të kufirit. Finalizohet operacioni policor i koduar “Road Guard 64”.

U kap në flagrancë duke transportuar kundrejt pagesës, 5 emigrantë që do të kalonin ilegalisht kufirin, vihet në pranga 36-vjeçari.

Sekuestrohen automjeti me të cilin transportoheshin emigrantët dhe një aparat celular.

Seksioni për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme, në bashkëpunim me shërbimet e Qarkullimit Rrugor, në vijim të punës së pandërprerë, në terren, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e aktivitetit kriminal të dhënies ndihmë shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit, mbështetur dhe në inteligjencën informative, kanë finalizuar operacionin policor të koduar “Road Guard 64”, si rezultat i të cilit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit A. B., 36 vjeç, banues në Durrës. Ky shtetas u kap nga shërbimet e Policisë, në aksin rrugor nacional Gjirokastër-Tepelenë, në vendin e quajtur “Ura e Kardhiqit”, duke transportuar me automjetin tip “BMW”, 5 emigrantë nga vendet MENA, nga Saranda në drejtim të Tiranës, kundrejt fitimit. Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan automjeti tip “BMW” dhe një aparat celular. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

To Top