Connect with us

EMRAT-FOTO/ Motori godet këmbësorin, 2 të plagosur drejt spitalit

Lajmi Fundit

EMRAT-FOTO/ Motori godet këmbësorin, 2 të plagosur drejt spitalit

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në rrugen hyrëse të qytetit teë Lushnjes, pranë vendit të quajtur “Shëtitorja e Palmave”.

Gramoz Xhumari, 45 vjeç, ka mbetur i plagosur teksa po kalonte rrugën dhe është përplasur nga një motoçikletë, në pronësi të 31 vjeçarit Ledion Duro.

Të dy janë të plagosur rëndë dhe janë transportuar me urgjencë drejt spitalit të Lushnjes ku ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Në vendngjarje ka shkuar menjëherë policia ndeërkohë që bizneset në zoneë kërkojnë vendosjen e pengesave në rrugë për të ulur shpejtësinë e automjeteve që qarkullojnë në këtë rrugë. Ky është rasti i dytë brenda muajit qershor që ndodh një aksident po në të njeëjtën zone.

Dite më parë një mësuese u plagos me makinë teksa po shkonte në shkollë.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

To Top