Connect with us

Tërmet në Adriatik, sa ishte forca

Lajmi Fundit

Tërmet në Adriatik, sa ishte forca

Një tërmet me magnitudë 4.5 ka rënë pak minuta më parë në Adriatik.

Sipas EMCS epiqendra e tërmetit ka qndë në detin Atriatik, ndërsa thellësia fokale ka qenë 10 kilometra.

Epiqendra ka qenë 35 kilometra nga rajoni italian i Sannicandro Garganico.

Lëkundjet e tërmetit janë ndier edhe në qytetin e Foggias, por nuk kanë shkaktuar asnjë dëm material, për shkak se epiqendra ishte në det dhe kishte thellësi.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

To Top