Connect with us

Babë e bir me origjinë shqiptare rrahin me bastun grekun në mes të rrugës

Lajmi Fundit

Babë e bir me origjinë shqiptare rrahin me bastun grekun në mes të rrugës

Një incident i pabesueshëm dhune ka ndodhur në mes të rrugës në Agios Nikolaos të Kretës.

Dy shqiptarë sulmuan një burrë, i cili në momentin e sulmit po ngiste biçikletën.

Pasi e kanë rrëzuar në tokë, babë e bir filluan ta godasin me bastun, kryesisht në kokë dhe pjesë të tjera të trupit.

Ata gjithashtu e goditën me grushte dhe shqelma.

Mësohet se burri ka marrë plagë të rënda, të cilat konsiderohen të rrezikshme për jetën.

Kalimtarët dhe fqinjët dolën në rrugë dhe u përpoqën të shpëtonin burrin i cili u rrah për 4 minuta.

Menjëherë në vendngjarje ka mbërritur një makinë patrulluese e policisë, e cila ka konstatuar gjendjen kritike të viktimës.

Dy shqiptarët, babë e bir jetojnë në Agios Nikolaos. Ndaj tyre ka nisur procedimi penal dhe

janë dërguar dje të martën në komisariatin e Agios Nikolaos dhe sot të mërkurën në prokurori.

Sipas informacioneve, nga të dyja palët janë ngritur padi dhe tani e tutje drejtësia do të thotë fjalën e saj./Albeu.com/

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

To Top