Connect with us

Panik në plazhin e Vlorës/ Gjendet delfini i ngordhur, dyshohet se…

Lajmi Fundit

Panik në plazhin e Vlorës/ Gjendet delfini i ngordhur, dyshohet se…

Një delfin rreth 500 kg është gjetur i ngordhur në breg të detit në afërsi të plazhit të Vjetër në Vlorë.

Delfini me gjatësi 2.8 m dhe me moshë 25-30 vjec i seksit mashkull dyshohet se ngordhja i ka ardhur si pasojë e helikave të

mjeteve lundruese, të cilat e kanë dëmtuar në pjesën e pasme të trupit, ku duket qartë dhe shenjat e goditjes nga helikat.

Ndërkohë që specialistët e zonave të mbrojtura kanë bërë matjet, pushues të shumtë janë kuriozë duke bërë dhe foto delfinit të ngordhur.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

To Top