Connect with us

“Marrëveshje dhe me Librazhdin”, Alma që fundos Gjicin plas “bombën” e rradhës (Video)

Lajmi Fundit

“Marrëveshje dhe me Librazhdin”, Alma që fundos Gjicin plas “bombën” e rradhës (Video)

Videoskandali i publikuar të premten që lamë pas, në lidhje me atë që kishte ndodhur në zyrën e Bashkisë së Kukësit, me protagonistë Safet Gjicin dhe Alma.K, pas hetimeve të bëra deri tnai rezulton, se nuk është thjeshtë një histori ekrotike, pasi ka brenda edhe elementë korruptimi dhe përfitimi.

Siç dëgjohet edhe në videon e plotë të regjistruar në Bashkinë e Kukësit, Alma.K pasi ka “mbaruar punë” në zyrën e Safet Gjicit, është drejtuar për në zyrën e nëkryetarit Granit Gjana.

Gjatë bisedës me Gjanën, Alma.K thekson se projekti i saj për strehimin e qenve të rrugës është një histori suksesi, duke sjellë si shembull Bashkinë e Librazhdit. Koha për të cilën flet Alma është kur në krye të Bashkisë së Librazhdit ka qenë Kastriot Gurra.

“Në bëmë një marrëveshje para dy vjetësh me Bahskinë e Librazhdit (minuta 09”06)eci mirë. Tani se sa e aprovoni ju, kjo ëhstë pjesa juaj”, dëgjohet tek flet Alma.K në video, ndërsa vijon bisedën me Granit Gjanën.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

To Top