Connect with us

Rama-Serbisë: Do rikthehet akulli mes nesh nëse nuk lirohen 3 policët e Kosovës!

Lajmi Fundit

Rama-Serbisë: Do rikthehet akulli mes nesh nëse nuk lirohen 3 policët e Kosovës!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për tensionet në Veri të Kosovës.

“Sa më shumë mbahen në Serbi këta tre burra që edhe sikur ta kenë shkelur vijën e kufirit s’kanë kryer asnjë krim, aq më pak do jetë e mundur që marrëdhëniet tona bilaterale të mos bëjnë shumë hapa mbrapa! Kjo do jetë java e rikthimit të akullit mes nesh nëse ata nuk lirohen!

Nga ana tjetër nëse de-eskalimi nuk ndodh e humbura e madhe do të jetë Kosova – sepse Serbia mbase nuk jeton dot pa u ri-izoluar! Druaj shumë se sa më shumë Albini këmbëngul në të tijën kundër aleatëve, aq më shumë situata mund të agravohet, duke rikthyer KFORin në krye të punës!

E atëherë lamtumirë për kushedi sa kohë edhe kontrollit formal të shtetit mbi krejt territorin dhe ta gëzojmë një Republikë të KFORit në Veriun e Kosovës! Albin dil nga guacka e vetizolimit dhe mos e humb Veriun duke parë kudo armiq e tradhëtarë! Koha është tani dhe po fluturon”!-shkruan Rama.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

Most Popular

Recent News

To Top