Connect with us

Uroj që burri im të më tradhtojë me një grua tjetër!

Lajmi Fundit

Uroj që burri im të më tradhtojë me një grua tjetër!

Shumë prej nesh na ka ndodhur që të jemi në mes të një problemi që po ndikon seriozisht në jetën tonë dhe nga i cili duhet të veprojmë me inteligjencë dhe shpejt. Megjithatë, frika dhe pasiguria për atë që mund të ndodhë nuk na lënë të ecim përpara, duke e kthyer atë problem në makthin tonë më të keq. Si rasti i një nëne që thotë se është lodhur me martesën e saj dhe vetëm pret që burri ta tradhtojë për t’u ndarë.

“Unë jam 28 vjeçe dhe kam kaluar çdo ditë të vitit të kaluar duke uruar që burri im të më tradhtonte në mënyrë që të kisha një arsye për t’i dhënë fund lidhjes sonë. E urrej martesën time. Burri im preferon të kalojë më shumë kohë me prindërit dhe vëllezërit e motrat e tij sesa me mua. Tre fundjavat e fundit i kemi kaluar në shtëpinë e vjehrrit tim. Sapo dalim nga atje, burri im luan videolojëra me ta deri në orët e vona të natës. Ne nuk kemi kaluar çaste intime për disa javë tani. Nuk ka të bëjë vetëm me intimitetin. Ai ankohet për mua gjatë gjithë kohës, pas shpine. E kam dëgjuar t’u thotë të njohurve tanë se jam e bezdisshme ose se jam një grua që ankohem shumë. Nuk mendoj se po kërkoj prej tij më shumë se çdo person tjetër në pozicionin tim. Unë nuk kthehem në shtëpi pas 7 netësh, sepse më duhet të marr fëmijët dhe nuk i kërkoj kurrë që t’i marrë ose të gatuajë darkë.

Uroj që burri im të më tradhtojë me një grua
I kërkoj që të më ndihmojë të pastroj shtëpinë dhe të më ndihmojë të vendos një nga fëmijët në shtrat. Shtëpia ime nuk ka qenë e rregullt prej disa muajsh. Ai nuk i bën punët e shtëpisë. Disa javë më parë, atij i mbaruan të brendshmet e pastra dhe më tha se ishte përgjegjësia ime t’i pastroja, duke më fajësuar mua për gjithçka. Gjithashtu, burri refuzon kategorikisht të kujdeset për veten. Ai ankohet kur gatuaj sepse përpiqem të bëj ushqime të shëndetshme dhe nuk i pëlqejnë perimet. Ai nuk dëshiron të shkojë në palestër me mua, por insiston të luajë videolojëra. Obeziteti është i përhapur në familjen e tij dhe unë po bëj gjithçka që mundem për të inkurajuar një ndryshim të shëndetshëm jetese.

Uroj që burri im të më tradhtojë me një grua
E di që është në depresion, por nuk do të flasë me askënd apo nuk do të marrë ilaçe. Pavarësisht se përpiqem ta inkurajoj, ai preferon të vuajë. E gjithë kjo për të thënë se nuk mendoj se është një arsye mjaft e vlefshme për t’u divorcuar. Nuk jam e lumtur në martesën time, por mund të rregullohet. Për sa kohë që të dyja palët janë të gatshme, sigurisht. Ai thjesht nuk është i gatshëm. Do të doja që ai të më tradhtonte për t’u ndjerë sikur kam një arsye të vlefshme për divorc. Në këtë pikë, nuk do të dëmtonte edhe aq shumë. Unë jam rritur në një mjedis jashtëzakonisht fetar. Largimi pa një ‘arsye të mirë’ është shumë i neveritshëm. Mendoj se ende e kam atë ide të rrënjosur në kokën time dhe ndjej se arsyet e mia nuk janë mjaftueshëm të mira. Vendosa të përpiqem të flas me të sot për mënyrën se si po ndihesha dhe në fund, i paketova gjërat e fëmijëve dhe të miat. Unë do të qëndroj në shtëpinë e nënës sime për një kohë të papërcaktuar. Terapia këtu është ose shumë e shtrenjtë ose e vështirë për t’u marrë, por ne të dy ramë dakord ta provonim.

Uroj që burri im të më tradhtojë me një grua
E di që është e çuditshme të kesh nevojë për mendim nga të huajt në internet, por faleminderit që ma dhatë mundësinë. Sinqerisht nuk ndjeva sikur e meritoja të largohesha pa një arsye të mirë. Më kanë thënë “të gjithë meshkujt janë të tillë”, prandaj e tolerova. Çfarëdo që të ndodhë më pas do të jetë për më të mirën.”
Jeta në çift mund të jetë e vështirë, por ndonjëherë gjëra të thjeshta si larja e enëve së bashku ose një kompliment ndaj njëri-tjetrit mund ta shpëtojnë martesën./K.C/dritare.net

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

To Top