Connect with us

Gazetari Artan Hoxha filmon pajisje ushtarake të KFOR-it për në Kosovë

Lajmi Fundit

Gazetari Artan Hoxha filmon pajisje ushtarake të KFOR-it për në Kosovë

NATO dërgoi sot në Kosovë armatime shtesë dhe mjete logjistike të KFOR-it. Gazetari investigativ Artan Hoxha filmoi disa çaste nga ku shihet karvani i automjeteve të NATO-s duke kaluar në Shqipëri, për të shkruar drejt Kosovës.

Postimi i gazetarit!
“Karvani i NATO-s duke pershkuar territorin e Republikes se Shqiperise, per te çuar armatime shtese dhe mjete logjistike KFOR-it, në shtetin tjeter shqiptar, Republiken e Kosoves…
Ndersa udhetoja sot pasdite, nga Kukesi në drejtim te Prishtines, me terhoqi vemendjen nje autokolone ushtarake, qe leviste nen simbolet e NATO-s…
Per “sovranistet” ketej dhe matane Drinit, pa kete logo, kufiri i Serbise do te ishte ende në Morine, aty ky sot valvitet krenar flamuri i Republikes se Kosoves dhe flamuri kombetar kuqezi….”, shkruan gazetari në Facebook./K.C/dritare.net

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

Most Popular

Recent News

To Top