Connect with us

Reshjet bëjnë kërdinë në Maliq të Korçës, përmbytje të frikshme (Video)

Lajmi Fundit

Reshjet bëjnë kërdinë në Maliq të Korçës, përmbytje të frikshme (Video)

Përmbyten rrugët kryesore dhe dytësore fshatit Zëmblak. Si pasojë e daljes nga shtrati të përrenjve të fshatit uji ka vërshuar jo vetëm në rrugë por ka depërtuar edhe në disa prej banesave të fshatit.

Emergjencat civile, përfaqësues të bashkisë, policisë në fshat. Po punohet me fadroma për normalizimin e situatës.

Sipas kryebashkiakut Gëzim Topçiu një situatë e tillë nuk është parë ndonjëherë, ai tha se situata po vendoset nën kontroll por mendohet që dëmet materiale dhe gjënë e gjallë të jenë të shumta.

Fatmirësisht deri më tani nuk ka pasoja në njerëz, ndërkohë që banorët janë tmerruar dhe kanë dalë në rrugë.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

Most Popular

Recent News

To Top