Connect with us

FOTO/ Ilda, shqiptarja martohet me kryebashkiakun italian, hapin dasmën me këngën “Xhamadani vija-vija”

Lajmi Fundit

FOTO/ Ilda, shqiptarja martohet me kryebashkiakun italian, hapin dasmën me këngën “Xhamadani vija-vija”

Vlonjatja Ilda Mustaj është martuar me një kryetar komune në një provincë në Padova, Damiano Fusaro në Itali.

Ilda në një lidhje tek “ABC-ja e Mëngjesit” tregon se është njohur me bashkëshortin e saj italian gjatë kohës që ishte në një kurs teatri.

“Jemi njohur në një kurs teatri para gjashtë vitesh, ishte ai që ishte mësuesi im unë isha asistente, gjatë asaj kohe unë nuk kisha patent dhe ai më sillte në shtëpi. Më ka pëlqyer që në fillim, që me herën e parë edhe ai e njëjta gjë”, ka thënë ajo.

Ajo është shprehur se pas fitores një ditë më pas kur edhe kemi festuar fitoren ai më ka propozuar për martesë.

Nga ana tjetër Damiano shprehet se shqiptarët i kishte njohur si njerëz punëtore dhe takimi me bashkëshorten e tij e kishte vertetuar një gjë të tillë.

“Kisha njohur njerëz që kishin shumë dëshirë për të punuar, kur kam njohur Ildën e konfirmoi të gjithë këtë”, ka thënë ajo.
Ndër të tjera vlonjatja është shprehur se dasma është zhvilluar në një vile qindra vjeçare në komunën që drejton bashkëshorti i saj dhe hapja është bërë me këngën “Xhamadani Vija Vija”, në dasmë kanë qenë të gjithë banorët e Granzes dhe të afërmit e çiftit.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

To Top