Connect with us

Oksana, 25 vjeçarja nga Tepelena ka nevojë për kontributin e shqiptarëve për mposhtjen e sëmundjes

Lajmi Fundit

Oksana, 25 vjeçarja nga Tepelena ka nevojë për kontributin e shqiptarëve për mposhtjen e sëmundjes

Oksana Kerpi, nga Lekdushi i Tepelenes ka nevojë për ndihmën e shqiptarëve.

Oksana eshte 25 vjeçe dhe eshte nënë e dy fëmijëve 4 dhe 3 vjeç.

Ajo ka më shumë se 6 muaj është diagnostikuar me tumor në vezore.

Ndonëse ka kryer një operacion dhe seanca kimioterapie, sëmundja i ka rifilluar përsëri.

Tashmë që gjendja e saj shëndetësore është përkeqësuar, mjekët rekomandojnë që e reja të kurohet jashtë vendit. Mirëpo në pamundësi ekonomike, Oksana kërkon ndihmën e shqiptarëve që ta ndihmojnë me aq sa kanë mundësi që t’i rikthehet jetës normale dhe të kujdeset për fëmijët e saj të vegjël të cilët kërkojnë çdo ditë nënën e tyre.

Apeli për ndihmë nga e afërmja e Oksanës:

Pershendetje uroj te jeni mir Do ju lutesha ne qofte se mundeni te shperndani kete link pasi behet fjale per motren time e cila eshte vetem 25 vjec dhe vuan nga tumori malinj dhe per kete arsye duhet ta cojme jashte , por nuk mundemi ti perballojme te gjitha shpenzimet vete . Ndaj do ju isha mirnjohese ne qofte se do me ndimonit sado pak . Faleminderit!

Për të gjithë ata që duan të kontribuojnë financiarisht në mbledhjen e fondeve për të ndihmuar Oksanën:

JULINDA ALIA – FINECO BANK
IBAN: IT 27 U 03015 03200 000005874186
Numri i telefonit: +39 3293827565

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

To Top