Connect with us

Ky shtet “shkundet” nga një tërmet 6.2 ballë, lëkundjet zgjatën rreth një minutë

Lajmi Fundit

Ky shtet “shkundet” nga një tërmet 6.2 ballë, lëkundjet zgjatën rreth një minutë

Një tërmet i fortë me magnitudë 6.2 Rihter u regjistrua mëngjesin e sotëm në Filipine, sipas Shërbimit Gjeologjik të SHBA (USGS).

Si pasojë e pasgoditjeve të vazhdueshme ka rrezik për shembje dhe dëmtim të banesave.

Epiqendra e tërmetit është regjistruar pranë qytetit Calatangan, provinca Batangas, jo shumë larg kryeqytetit Manila. Deri më tani nuk raportohet për viktima apo dëme të rënda materiale.

Ronald Torres, oficer i ndihmës për fatkeqësitë në Calatangan, tha se tërmeti zgjati nga 30 sekonda në 1 minutë. Është ndjerë veçanërisht në kryeqytet, ku banorët kanë dalë me nxitim nga ndërtesat.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

Most Popular

Recent News

To Top