Connect with us

Rrëmbimi i policëve në Kosovë, Kryeministri Rama thyen heshtjën

Lajmi Fundit

Rrëmbimi i policëve në Kosovë, Kryeministri Rama thyen heshtjën

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në Veri të Kosovës ku 3 pjesëtarë të policisë së Kosovës u rrëmbyen nga forcat speciale serbe të njësisë “Kobra”.

Përmes një postimi në Tëitter, Rama bën me dije se nuk po heshtin, por po presin reagimin e KFOR-it, i cili po heton rastin.

Rama: Kush thotë se po heshtim apo kush kërkon t’i hedhim benzinë zjarrit duke ngritur akuza ndërkohë që KFOR-i po investigon rastin, nuk do t’ia dijë as për Kosovën e as për Shqipërinë, po vetëm për luftën e stërhumbur politike me mua apo për politikën e luftës imagjinare me Serbinë.

Prandaj më duhet edhe njëherë t’u kujtoj se Shqipëria është pjesë e bashkësisë euroatlantike dhe ka fiks të njëjtën linjë të kësaj bashkësie, e cila bombardoi Serbinë dhe krijoi shtetin e Kosovës! Ne presim fjalën e KFOR-it që po heton rastin dhe i qëndrojmë de-eskalimit imediat!

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

Most Popular

Recent News

To Top