Connect with us

“Pse lodheni kot, o të mjerë?” Spartak Ngjela reagon me tone të ashpra për tensionet në veri: Keni ende borxhe…

Lajmi Fundit

“Pse lodheni kot, o të mjerë?” Spartak Ngjela reagon me tone të ashpra për tensionet në veri: Keni ende borxhe…

Spartak Ngjela ka reaguar në llogarinë e tij në ‘Facebook’ për situatën e tensionuar mes Serbisë dhe Kosovës.

Me tone të ashpra Ngjela shprehet:

I gjithë trualli historik i Arbërisë banohet nga arbënorët- shqiptarë, dhe bota shqiptare në Ballkanin Perëndimor është interes jetik për Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Serbët janë të ardhur këtu”.

Postimi i plote:

Serbëve u duhet thënë:

Pse lodheni kot, o të mjerë?!

Pse rendni me vrap drejt shkatërrimit?

Shqiptarët janë më të fortë se ju sot, ata kanë marrë tani tokat e truallin e tyre historik.

I gjithë trualli historik i Arbërisë banohet nga arbënorët- shqiptarë, dhe bota shqiptare në Ballkanin Perëndimor është interes jetik për Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Serbët janë të ardhur këtu, në Gadishullin Ilirik.

Dhe s’kanë më forcë.

Rusia nuk ka para, dhe ju o serbë të mjerë, jeni në krizë.

Në krizë është edhe Greqia.

Pse lodheni kot, o të mjerë!

Shqiptarët janë në etninë e tyre.

Çmenduria serbe ka marrë fund.

Serbia është e pamundur, edhe pa forcë: domethënë që serbët kanë kaluar nga pushtimi tokave arbërore, në dorëzimin e territorit të pushtuar.

Kjo është historia e sotme.

Keni ende borxhe për t’u paguar shqiptarëve për krimet dhe dëmet që iu keni shkarkuar atyre në 200 vjet.

Pse lodheni kot, o të mjerë?!

Pse rendni me vrap drejt shkatërrimit?

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

Most Popular

Recent News

To Top