Connect with us

Dasma kthehet në tragjedi, vdesin 100 të ftuar

Lajmi Fundit

Dasma kthehet në tragjedi, vdesin 100 të ftuar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Nigeri.

100 persona të cilët po kthehshin nga një dasmë kanë humbur jetën, pasi varka me të cilën po udhëtonin u përmbys, e u fundos në lumin Niger.

Zëdhënësi i policisë së zonës deklaron se bilanci i viktimave mund të rritet më tej pasi shumë persona janë shpallur të humbur, teksa 100 të tjerë janë nxjerrë nga ujërat e lumit.

Mbytjet e varkave në lumenjtë e Nigerisë janë të shpeshta dhe kjo për shkak të amortizimit të tyre dhe numri të madh të pasagjerëve që transportojnë./albeu.com/

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

Most Popular

Recent News

To Top