Connect with us

I fundit! Alfred Peza zgjidhet në krye të RTSH-së

Lajmi Fundit

I fundit! Alfred Peza zgjidhet në krye të RTSH-së

Gazetari miliarder Alfred Peza është zgjedhur drejtor i RTSH-së.

Këtë fakt CNA e kishte paralajmëruar pak ditë më parë.

Gazetari Alfred Peza është zgjedhur Drejtor i Përgjithshëm i Radio Televizionit Shqiptar me 9 vota.

Në garë ishin dhe 3 kandidatë të tjerë Enrik Mehmeti, Helidon Haliti dhe Laureta Roshi.

Ish deputeti dhe ish sekretari i Rilindjes, Peza njihet si mercenar mediatik i trafikantëve të drogës dhe abuzuesve me ligjin.

Peza i zgjedhur tashmë në krye të RTSH-së është gazetari i 1 milion dollarëve aksione bankare, i cili në vetëm 18 muaj, 4 apo 5-fishoi pasuritë e tij…vijon

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

To Top