Connect with us

Arrestohet shqiptari në Itali, ishte shpallur në kërkim për vrasjen e 4-fishtë në Shqipëri

Lajmi Fundit

Arrestohet shqiptari në Itali, ishte shpallur në kërkim për vrasjen e 4-fishtë në Shqipëri

Një person i shpallur në kërkim për vrasje dhe për armëmbajtje pa leje është arrestuar në Itali me qëllim ekstradimin drejt Shqipërisë.

Pas verifikimeve të thelluara të kryera ndërmjet Policisë shqiptare dhe asaj italiane, mëngjesin e sotëm është bërë identifikimi i shtetasit të shoqëruar E. D., thuhet në njoftim.

Policia bën me dije se shtetasi E. D. ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, nga Interpol Tirana, për veprat penale “Vrasja” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe municionit luftarak”, në lidhje me ngjarjen e ndodhur në vitin 2021, në Velipojë, ku mbetën të vrarë me armë zjarri, 4 shtetas.

Policia e Shtetit falënderon homologët italianë dhe zyrën e Interforcës italiane në Shqipëri, për bashkëpunimin e shkëlqyer policor në interes të të dy vendeve dhe më gjerë.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

To Top