Connect with us

Humbi djalin nga kanceri, gruaja dhuron mobiliet e tij për një familje të prekur nga përmbytjet

Lajmi Fundit

Humbi djalin nga kanceri, gruaja dhuron mobiliet e tij për një familje të prekur nga përmbytjet

Në vitin 2021 Stefano, 30 vjeç nga Genova, humbi jetën për shkak të kanceri. Ai shquhej për bujarinë e tij të madhe, aq sa kur përmbytjet goditën qytetin e tij në vitin 2014, ai ishte nga vullnetarët që ndihmoi në pastrimin e qytetit.

Ndërkohë një 44-vjeçar jeton prej 5 vitesh në Sant’Agata sul Santerno. Kur ishte i ri, ai humbi të dyja këmbët duke u larguar nga persekutimi nga regjimi i Sadam Huseinit dhe tani ecën falë protezave.

Kur uji pushtoi shtëpinë e tij në mes të natës, Azizi detyrohet të ikë duke lënë gjithçka pas. Ndërkohë Laura, nëna e Stefanos ka vendosur të ndihmojë të prekurit nga përmbytjet. Gruaja, e cila ai themeloi një shoqatë mbështetëse për pacientët me kancer dhe familjet e tyre, të quajtur STEFANO, shpërndau një postim në Facebook në të cilin thotë se dëshiron të dhurojë mobiliet nga dhoma e djalit të tij për një familje të prekur nga tragjedia.

“Ndonjëherë besoj se gjërat nuk ndodhin rastësisht. Personi, i cili do t ndihmoj duke dhënë të gjithë mobiliet në dhomën e Stefanos është një burrë që ka humbur këmbët për shkak të shpërthimit të një mine,” tha nëna e tij.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

Most Popular

Recent News

To Top