Connect with us

EMRI/ Prangoset 29-vjeçari, kanosi me armë zjarri xhaxhanë e tij për motive pronësie/ VIDEO

Lajmi Fundit

EMRI/ Prangoset 29-vjeçari, kanosi me armë zjarri xhaxhanë e tij për motive pronësie/ VIDEO

Një 29-vjeçar është vënë në pranga pasi ka kanosur me armë zjarri xhaxhain e tij.

Ngjarja ka ndodhur në Shkodër ndërkohë që i riu është identifikuar si Elvis Kosuri.

Policia njofton se sherri ka ndodhur për motive pronësie, ndërkohë që janë sekuestruar arma e tipit pushkë, fishekë luftarak dhe një sasi lënde narkotike cannabis sativa që u gjetën në banesën e të arrestuarit.

Njoftimi i policisë:

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër, menjëherë pas marrjes së njoftimit se një konflikt ndërmjet disa familjarëve mund të përshkallëzohej deri në përdorimin e armës së zjarrit, kanë organizuar punën dhe kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, me qëllim neutralizimin e këtij konflikti.

Si rezultat i ndërhyrjes së menjëhershme në vendin e ngjarjes, u kap dhe u arrestua në flagrancë shtetasi E. K., 29 vjeç, banues në fshatin Gimaj, pasi dyshohet se pas një konflikti për motive pronësie, ka kanosur me armë zjarri pushkë, xhaxhanë e tij, shtetasin Z. K., 64 vjeç, banues në fshatin Ndërlisaj, Shkodër.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan arma e zjarrit pushkë, disa fishekë luftarak dhe një sasi lënde e dyshuar narkotike cannabis sativa që u gjetën në banesën e 29-vjeçarit.

Materialet proceduriale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

Most Popular

Recent News

To Top