Connect with us

Vangjush Dako brenda kafazit prej xhami, del foto nga seanca

Lajmi Fundit

Vangjush Dako brenda kafazit prej xhami, del foto nga seanca

Ka dalë fotoja e ish-kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako, në seancën e sotme gjyqësorë ku pritet të jepet masa e sigurisë ndaj tij.

Ai akuzohet se ka shkelur detyrën për një pallat 11 katësh, që ka ndërtuar shtesë pa leje si dhe për një tender për rërën në plazhin e Currilave.

Veprat penale për të cilat Dako akuzohet janë për ‘Shpërdorim detyre’ dhe ‘Falsifikim dokumentesh’.

Po ashtu për masë sigurie do të dalin dhe ish-zyrtarë të tjerë të Bashkisë së Durrësit të arrestuar.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

To Top