Connect with us

“Arrest me burg” për 46-vjeçarin që plagosi gruan: E bëra për xhelozi, i gjeta 2 …

Lajmi Fundit

“Arrest me burg” për 46-vjeçarin që plagosi gruan: E bëra për xhelozi, i gjeta 2 …

Gjykata e Korçës ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për Aleko Myrtollarin, 46-vjeçarin që plagosi me thikë bashkëshorten e tij, 38-vjeçaren, Marjola Myrtollarin.

Myrtollari e ka pranuar krimin në seancën gjyqësore të mbajtur ditën e sotme.

Korrespondentja e Klan News, Daniela Zisi raporton se Myrtollari ka thënë në sallën e gjyqit se ka pasur dyshime për mënyrën e jetetës së bashkëshortes pasi ka deklaruar se i ka gjetur 2 varëse floriri.

“Kam qëndruar 7 muaj në Gjermani. Ika në Francë, u stabilizova atje. Ju dërgoja para në shtëpi, por kur erdha në shtëpi nuk i gjeta familje të rregullt. Fëmijët ishin të paedukuar dhe çupa nuk shkonte në shkollë. E bëra për xhelozi. Bëra veprim të nxituar për nënën e 3 fëmijëve”, mësohet të ketë thënë 46-vjeçari.

Mes të tjerash, Aleko Myrtollari ka deklaruar në seancën për njohjen me masën e sigurisë se nuk ka pasur qëllim vrasjen e gruas, por se kanë pasur një debat dhe ka qenë një reagim emocional.

38-vjeçarja vijon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore në Spitalin e Traumës./tvklan.al

0

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

Most Popular

Recent News

To Top