Connect with us

I dashuri i tha të bënte të pasmet, nëna e 2 fëmijëve vdes pasi bëri ndërhyrjen nga burri që pretendonte se ishte… (Foto)

Lajmi Fundit

I dashuri i tha të bënte të pasmet, nëna e 2 fëmijëve vdes pasi bëri ndërhyrjen nga burri që pretendonte se ishte… (Foto)

Një influencuese e njohur braziliane thuhet se ka ndërruar jetë pas një ndërhyrje në të pasmet nga një ‘burrë që pretendonte se ishte infermier’.

Lygia Fazio ndërroi jetë tragjikisht pasi i dashuri i saj e inkurajoi që t’i nënshtrohej kësaj procedure, e cila fatkeqësisht pati komplikime.

Para se të vdiste, 40-vjeçarja ka dhënë një intervistë ku është shprehur:

“Që kur nisa të punoj si modele vura se të gjithë donin të kishin të pasme më të mëdha se të tjerët. E shikoja veten në pasqyrë, kisha të pasme të vogla dhe doja ta përmirësoja”.

Fazio ka shtuar se partneri i saj nuk ishte i kënaqur me rezultatet dhe e ka bindur atë që t’i nënshtrohej një tjetër procedure.

“I dashuri më tha që ‘të pasmet e mëdha janë më të mira’, kështu që shkova në një vend klandestin ku bëra një operacion”, ka shpjeguar ajo.

Ndërkohë i vëllai i 40-vjeçares, George Oliveira, është shprehur për mediat se ndërhyrja e parë ishte kryer nga një mjek. Ai ka shtuar se kur ka shkuar te mjeku në fjalë për ndërhyrjen e dytë, ai ka refuzuar që ta kryej.

Lygia i ka thënë të vëllait se kishte gjetur një burrë, i cili pretendonte se ishte infermier dhe ai e kishte injektuar në shtëpinë e një shoku.

Nëna e dy fëmijëve pas kësaj ndërhyrjeje kishte menduar që të bënte një operacion të tretë për të hequr mbushësin, por fatkeqësisht gjërat nuk shkuan aspak mirë.

Infeksionet u përhapën nëpër trupin e saj pasi materiali mbushës rrodhi në gjak. Ajo gjithashtu pësoi një goditje që shkaktoi shtrimin e saj në spital rreth tre javë më parë dhe mjekët nuk ishin në gjendje ta shpëtonin.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

Most Popular

Recent News

To Top