Connect with us

“Baba ktu”, qytetari vendos foton e Kurtit në veturë

Lajmi Fundit

“Baba ktu”, qytetari vendos foton e Kurtit në veturë

Një qytetar ka vendosur fotografinë e kryeministrit Albin Kurti në pjesën e prapme të veturës së tij.

Vetura ku është vendosur fotografia e Kurtit krahas hartës së Mitrovicës dhe ku shkruhet “baba ktu”, është parë duke qarkulluar sot në Prishtinë.

Ndryshe, situata në veri të vendit është tensionuar nga 26 maji, kur Policia e Kosovës asistoi kryetarët e tri komunave veriore, Leposaviq, Zveçan dhe Zubin Potok, që të futen në zyret e tyre, përkundër rezistencës së serbëve lokalë.

Shiko foton:

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

To Top