Connect with us

Sulm me armë në ceremoninë e diplomimit/ Humb jetën maturanti dhe babai i tij

Lajmi Fundit

Sulm me armë në ceremoninë e diplomimit/ Humb jetën maturanti dhe babai i tij

Një ceremoni diplomimi në SHBA ka përfunduar në tragjedi. Dy persona janë vrarë dhe pesë të tjerë janë plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në Riçmond të Virxhinias, shkruajnë mediat e huaja.

Viktimat janë një 18 vjeçar, i cili ishte maturant dhe babai i tij 36 vjeçar. Të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën.

Autoritetet kanë arrestuar autorin 19-vjeçar, i cili dyshohet se njihej më një prej viktimave.

Zyrtarë e shkollës kanë thënë se të shtëna kanë ndodhur përgjatë një ceremonie diplomimi në shkollën e mesme Huguenot High. Një ceremoni tjetër diplomimi, e planifikuar për të martën, është shtyrë, derisa mësimi nuk do të mbahet në atë shkollë të mërkurën.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

Most Popular

Recent News

To Top