Connect with us

Molliqaj, Kurtit: Je dorëzu para milicisë fashiste në Veri

Lajmi Fundit

Molliqaj, Kurtit: Je dorëzu para milicisë fashiste në Veri

Ish-bashkëpartiake e Albin Kurtit, Dardan Molliqaj, ka reaguar pas fjalimit të Kurtit në Kuvendin e Kosovës, ku ai raportoi për gjendjen në veri të Kosovës.

Në fjalimin e tij, Kurti përmendi edhe milicinë që ka qenë pjesë e organizatorëve të protestave, duke i quajtur ata fashiste.

Dardan Molliqaj ka shkruar se pikërisht para këtyre milicive, Kurti po dorëzohet.

Reagimi i plotë i Dardan Molliqajt është si vijon:

“Milicisë fashiste, që Kurti po e sulmon dhe denoncon, po i pranohen kërkesat për zgjedhje në veri.

Prandaj, pikërisht kjo milici fashiste ia shkarkoi Kurtin nga pozita e kryetarit.

Përkujdesjet e tij për këtë milici janë përkujdesje të dorëzimit para tyre.”

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

To Top