Connect with us

Haradinaj: Ajo që ne s’po e flasim në Kosovë, është ku po shkon Kosova nën udhëheqjen e Kurtit?

Lajmi Fundit

Haradinaj: Ajo që ne s’po e flasim në Kosovë, është ku po shkon Kosova nën udhëheqjen e Kurtit?

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, para deputetëve në Kuvend tha se në Kosovë nuk po diskutohet se ku po shkon Kosova nën udhëheqjen e Kurtit.

Ai u shpreh po devijohet ajo që, siç u shpreh ai, po i ndodh Kosovës nga kryeministri Kurti dhe Qeveria e tij.

“Ajo që ne nuk po e flasim në Kosovë, është ku po shkon Kosova nën udhëheqjen e kryeministrit Kurti, pra po e devijojmë atë që sot po i ndodh Kosovës nga kryeministri Kurti, nga Qeveria Kurti”, tha ai.

Haradinaj gjithashtu tha se Kurti në vazhdimësi e ka kultivuar një mosbesim në aletatët e Kosovës, e siç u shpreh ai, veçanërisht në ata të sigurisë.

“Mosbesim deri në pabesi, jo befasi, por mosbesim deri në pabesi.

Kryeministri Kurti, i sotmi, po dikur udhëheqës i Vetëvendosjes, ka ngjallë, ka krijuar, ka mbjellë mosbesim të brendshëm.

Pra, gjithmonë e ka ushqyer një mosbesim në çdo proces, në çdo institucion, në çdo palë dhe është rritë me këtë mosbesim.

Në vazhdimësi e ka kultivuar një mosbesim në aletatët e Kosovës, veçanërisht në ata të sigurisë dhe në garantin tonë kryesor të sigurisë, që është Amerika”, tha tutje ai.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

Most Popular

Recent News

To Top