Connect with us

Dalim pamjet e aksident tragjik në Qafë-Thanë

Lajmi Fundit

Dalim pamjet e aksident tragjik në Qafë-Thanë

Një aksident ku ka mbetur e vdekur një shtetase gjermane ka ndodhur disa minuta më parë në Qafë-Thanë.

Trajleri ka rrëshqitur dhe ka goditur autoveturën që drejtohej nga një që udhëtonte me bashkëshortin e saj.

Rreth orës 17:30, në aksin rrugor “Qafë Thanë-Prrenjas”, kamioni që drejtohej nga shtetasi serb S. M., 50 vjeç, është përplasur me automjetin që drejtohej nga shtetasja gjermane U. S., 56 vjeçe.

Si pasojë e përplasjes, ka humbur jetën në vendngjarje, shtetasja U. S. Gjithashtu, është dëmtuar dhe ndodhet në kujdesin e mjekëve, shtetasi P. K., 50 vjeç, (pasagjer në automjetin me drejtuese shtetasen U. S.)

Shërbimet e Policisë Rrugore të DVP Elbasan kanë shoqëruar në Komisariatin e Policisë, për veprime të mëtejshme procedurale, drejtuesin e kamionit, shtetasin S. M.

Grupi hetimor, në bashkëpunim me Prokurorinë, po vijon veprimet në vendngjarje, me qëllim zbardhjen e rrethanave dhe shkakut të aksidentit.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

Most Popular

Recent News

To Top