Connect with us

KUSH ME URON ZOTI JA DHASHT GJITHA TE MIRAT /Shqiptarja lind fëmijën e saj të parë në moshën 58 vjeçare..!!!

Lajmi Fundit

KUSH ME URON ZOTI JA DHASHT GJITHA TE MIRAT /Shqiptarja lind fëmijën e saj të parë në moshën 58 vjeçare..!!!

Një ngjarje e jashtëzakonshme ka ndodhur në të premten në Leverkusen të Gjermanisë. Shqiptarja 58-vjeçare, ka lindur një djalë, për të cilën ishte e pazakontë dhe e habitshme.“Është një djalë i shëndetshëm, 3,360 gramë në peshë dhe 53 centimetra në madhësi”, raporton spitali Leverkusen.

Nëna Flora dhe djali Floriani janë mirë, aktualisht po shërohen në repartin e lindjes, thonë mjekët e spitalit, shkruan Bild, përcjell Telegrafi.Flora ka thënë se ka pritur një jetë të tërë, për të lindur fëmijën e parë. Pas një shtatzënie krejtësisht normale, foshnja ishte marrë nga prerja cezariane për të mos rrezikuar për ndonjë komplikim të papritur.I lumtur dhe krenar është shprehur edhe babai i të porsalindurit, Sjdi (72 vjeç), i cili ka thënë se plot 24 vite kishte dashur një fëmijë.

“Floriani është kaq e bukur. Ai ka sytë dhe hundën time. Ai është një dhuratë, një mrekulli e vërtetë”, tha ai.Gjinekologia që ka asistuar në lindjen e Florës, ka thënë se në dhjetë vitet e saj në spitalin në Leverkusen, ajo kurrë nuk kishte përjetuar një lindje të tillë.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajmi Fundit

To Top